SERVO PUDC24U3CR-L38 Axial Fan 24V-0.12A /2.8W DC Brushless Air Cooling Fan 3000 RPM 80 * 80 * 25mm 3Wire
MOQ : 10 Pieces
SERVO PUDC24U3CR-L38 Axial Fan 24V-0.12A /2.8W DC Brushless Air Cooling Fan 3000 RPM 80 * 80 * 25mm 3Wire Specification
  • Product Type
  • Axial Fan
  • Color
  • BLACK
  • Dimension (L*W*H)
  • 80 Millimeter (mm)
  • Material
  • PLASTIC
  • Size
  • 80mm
SERVO PUDC24U3CR-L38 Axial Fan 24V-0.12A /2.8W DC Brushless Air Cooling Fan 3000 RPM 80 * 80 * 25mm 3Wire Trade Information
  • Minimum Order Quantity
  • 10 Pieces
  • Supply Ability
  • 500 Pieces Per Month
  • Delivery Time
  • 7 Days
About SERVO PUDC24U3CR-L38 Axial Fan 24V-0.12A /2.8W DC Brushless Air Cooling Fan 3000 RPM 80 * 80 * 25mm 3Wire
The SERVO PUDC24U3CR-L38 Axial Fan is a high-performance 24V DC brushless fan designed for efficient and reliable cooling in a variety of applications. With a power consumption of 2.8W and a speed of 3000 RPM, this fan offers strong airflow to ensure optimal cooling for electronic components, power supplies, servers, and other equipment. Its compact 80mm x 80mm x 25mm size makes it perfect for integration into tight spaces, while the 3-wire configuration allows for both speed control and monitoring, enhancing system efficiency and performance. The brushless motor ensures quieter operation, longer service life, and minimal maintenance, making this fan an ideal choice for demanding environments.
Tell us about your requirement
product
Price:
Quantity
Select Unit
  • 50
Additional detail
Mobile number
Email
More Products in DC Brushless Fans Category
EBM PAPST W1g180-ab11-32 M1g074-bf 180mm 48v Ac 3200rpm 35w 0.82a Ip20 Ball Bearing Axial Cooling Fan