NIDEC X17L24BS1M5-07A041 17CM 17250 24V 3.8A Inverter Waterproof Cooling Fan
MOQ : 10 Pieces
NIDEC X17L24BS1M5-07A041 17CM 17250 24V 3.8A Inverter Waterproof Cooling Fan Specification
  • Dimension (L*W*H)
  • 170 Millimeter (mm)
  • Color
  • BLACK
  • Size
  • 170mm
  • Material
  • METAL
  • Product Type
  • Axial Fan
NIDEC X17L24BS1M5-07A041 17CM 17250 24V 3.8A Inverter Waterproof Cooling Fan Trade Information
  • Minimum Order Quantity
  • 10 Pieces
  • Supply Ability
  • 500 Pieces Per Month
  • Delivery Time
  • 7 Days
About NIDEC X17L24BS1M5-07A041 17CM 17250 24V 3.8A Inverter Waterproof Cooling Fan
X17L24BS1M5-07A041 17CM 17250 24V 3.8A Inverter Waterproof Cooling Fan
Model Number: X17L24BS1M5-07A041
Size: 170*150*51mm
Voltage: 24V
Working voltage: 20.2-25.8V
Rated current: 3.8A
Speed measurement: support (four lines support PWM speed control function)
Bearings: Long life double ball bearings
Line 1 length: about 12CM
Tell us about your requirement
product
Price:
Quantity
Select Unit
  • 50
Additional detail
Mobile number
Email
More Products in DC Brushless Fans Category
ebmpapst 614 NHHR DC FAB 24V-125mA 3.0W Air Cooling Fan,60 * 60 * 25 mm 3-Wire
Minimum Order Quantity : 10 Pieces
Material : PLASTIC
Size : 60mm